Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.

Artur Ashe

 

Artykuły

Przejdź do - Pierwszoklasiści członkami SKO

Pierwszoklasiści członkami SKO

24 stycznia 2022

Dnia 24 stycznia 2022 roku w poczet członków SKO zostali włączeni pierwszoklasiści.

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści członkami SKO
Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2022

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, uśmiechu na co dzień oraz szacunku w otaczającej Was rzeczywistości.

 

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka
Przejdź do - Spotkanie świąteczne.

Spotkanie świąteczne.

18 grudnia 2021

W dniu 17 grudnia odbyło sie spotkanie wigilijne naszej społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Ksiądz Paweł wprowadził nas w odpowiedni nastrój czytając fragment ewangelii. Uczniowie  przedstawili piękne jasełka z głębokim przesłaniem, że Jezus rodzi się w człowieku, rodzi się w każdym z nas. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec uczniowie otrzymali paczki z inicjatywy Pani Wojt, które sprawiły im mnóstwo radości.

Przejdź do - Konkurs Pomysłowa Ozdoba Świąteczna II

Konkurs Pomysłowa Ozdoba Świąteczna II

14 grudnia 2021

14 grudnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Pomysłowa Ozdoba Świąteczna II".  Do konkursu zgłoszono 41 prac. Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Roguska i p. Oksana Żochowska miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były piękne. W każdej z grup wyłoniono I, II, III- miejsce i wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów: p. Marylę i Michała Flaków oraz PSB Mrówka Sadowne. 

Wszystkim autorom prac gratulujemy. Rodzicom dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie. 

Przejdź do - Konkurs SKO „Skarbonka”

Konkurs SKO „Skarbonka”

3 grudnia 2021


W listopadzie odbył się konkurs SKO pod nazwą „Skarbonka”. Głównym celem konkursu było wykonanie skarbonki dowolną techniką. Liczyły się ciekawe pomysły i oryginalność. W konkursie wzięło udział 21 członków SKO. Komisja konkursowa po długich naradach wyłoniła zwycięzców i nagrodziła wszystkich uczniów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Najciekawsze prace zostały przekazane do Banku Spółdzielczego w Małkini Górnej.

Opiekun SKO: Iwona Wojciechowska

Przejdź do - Uczniowie na pokazie sprzętu wojskowego w Małkini

Uczniowie na pokazie sprzętu wojskowego w Małkini

24 listopada 2021

W środę 24 listopada uczniowie klas IV-VI udali się do Małkini Górnej, aby obejrzeć sprzęt wojskowy. Był on prezentowany przez 16. Żuławski Pułk Logistyczny w Elblągu. Uczniowie obejrzeli samochody inżynieryjne, transportowe oraz broń i wyposażenie żołnierzy. Mieli również możliwość porozmawiać z mundurowymi. Na zakończenie spotkania uczniowie zaopatrzyli się w gadżety udostępniane przez żołnierzy.

Przejdź do - Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

8 listopada 2021

Dnia 8 listopada Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni obchodziła 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Uroczystość, która odbyła się w hali sportowej,  rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Tegorocznym obchodom przyświecało motto Oskara Kolberga: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”. Część artystyczną tworzyły więc pieśni patriotyczne przygotowane przez poszczególne klasy. Uczniowie kasy IV zaśpiewali pieśń „Płynie Wisła, płynie”, uczniowie klasy V - „Ułani, ułani”, szóstoklasiści przygotowali energiczną pieśń „Legiony to”, uczniowie z klasy VII wykonali pieśń „Przybyli ułani pod okienko”, uczniowie z klasy VIII A zaśpiewali „Pierwszą kadrową”, a uczniowie z klasy VIII B  wyśpiewali piosenkę „Pałacyk Michla”. Uroczystość podsumowała p. dyrektor, która podkreśliła doniosłą rolę tej uroczystości.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Grupa uczniów w Escape Room

  Grupa uczniów w Escape Room

 • Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie w holu Muzeum Żydów Polskich

  Wspólne zdjęcie w holu Muzeum Żydów Polskich

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie projektują pieniądze

  Uczniowie projektują pieniądze

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie drukują motyw kwiatowy

  Uczniowie drukują motyw kwiatowy

 • Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie przed synagogą

  Wspólne zdjęcie przed synagogą

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie spacerują się po zrekonstruowanej ulicy

  Uczniowie spacerują się po zrekonstruowanej ulicy

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie trzymają karty z alfabetem hebrajskim

  Uczniowie trzymają karty z alfabetem hebrajskim