Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.

Artur Ashe

 

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka integracyjna klas IV i VI

Wycieczka integracyjna klas IV i VI

20 września 2021

20 września poranek przywitał nas chłodem.  Nie zważając na to udaliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do parku linowego w Broku.  Na miejscu już czekało ognisko.  Wrzuciliśmy ziemniaczki do pieczenia, rozgrzeliśmy ręce i ruszyliśmy do zabawy.  Potem przyszedł czas na kiełbaski i pieczone jabłka. Na koniec zostało najlepsze - park linowy. Wielu z nas musiało przełamać swóje słabości i pokazać hart ducha, ale daliśmy radę.  Tak się zajęliśmy chodzeniem po linach, że tylko nielicznym udało się zjeść kartofelka. Pozostałe ziemniaczki zamieniły się w popiółUśmiech W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Trochę zimno, ale warto było.

Uczniowie

Przejdź do - Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

16 września 2021

Wybory do Samorządu Szkolnego odbyły się w środę 16 września. Uczniów uprawnionych do głosowania było 99 z klas IV-VIII, jednak swoje szkolne prawo wyborcze tego dnia spełniło 85 uczniów. W komisji wyborczej zasiadły: Marta Imbrzykowska z klasy VIII A i Dominika Fydrych z klasy VII. Nad prawidłowością głosowania czuwała p. Małgorzata Siwerska.

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Szczepienie uczniów - informacje

1 września 2021

"Otwórz się na pomoc" - weź udział w projekcie.

1 lipca 2021

Nasza gmina bierze udział w projekcie „Otwórz się na pomoc” realizowanym przez Tygodnik Ostrołęcki. Projekt porusza ważne problemy społeczne m.in. depresję, alkoholizm, uzależnienie w sferze problemów dzieci i młodzieży.
Interaktywny film przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i rodziców. Uczestnik ma realny wpływ na przebieg wydarzeń, poprzez podjęcie wyboru na każdym etapie gry.

Przejdź do - Wycieczka klas I i II

Wycieczka klas I i II

22 czerwca 2021

W dniu 17 i 22 czerwca 2021 roku uczniowie klasy II i I odwiedzili gospodarstwo Państwa Wiechowskich w Kiełczewie, w którym podziwiali bardzo przyjazne i piękne zwierzęta rodem z Ameryki Południowej – alpaki. 

Dzieci usłyszały ciekawe informacje na temat tych miłych zwierząt, miały również możliwość karmienia ich marchewką oraz pogłaskania i przytulenia się do nich.  Pieczone na ruszcie kiełbaski, przekąski i słodycze uatrakcyjniły pobyt dzieci na farmie. Chętni zrobili sobie makijaż, który wykonała dla nich Pani Renata Wiechowska. Całości dopełniły zabawy nad stawem, na placu zabaw, rozgrywki w piłkę nożną oraz pląsy przy muzyce. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły, po ponad dwóch godzinach w towarzystwie cudownych alpak.

Przejdź do - Z wizytą u strażaków

Z wizytą u strażaków

2 czerwca 2021

W Dniu Dziecka 1 czerwca dzieci z klasy I i II wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni. Panowie strażacy zaprezentowali im sprzęt, którym posługują się podczas interwencji w przypadkach nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Nie obyło się oczywiście bez polewania wody wężem strażackim. Najlepszą zapewne atrakcją dla dzieci była przejażdżka samochodem strażackim z włączoną syreną alarmową. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z dzielnymi strażakami. Dzieci z klasy I wyrecytowały panom strażakom wiersz, którego uczyły się na lekcji w podziękowaniu za wizytę. Po wizycie w straży dzieci miały piknik na placu szkolnym i konkurencje sprawnościowe. Miłym akcentem w tym radosnym dniu były odwiedziny bajkowych maskotek, które poczęstowały dzieci pysznymi cukierkami i pozowały z nimi do fotek. Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci.

 
Przejdź do - Wycieczka rowerowa klasy VI

Wycieczka rowerowa klasy VI

1 czerwca 2021

W Dniu Dziecka uczniowie klasy VI wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Siwerską i p. Ewą Jakubik wybrali się na wycieczkę rowerową. Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja grupy oraz poznanie ciekawych miejsc i obiektów znajdujących się w najbliższej okolicy.

Czytaj więcej o: Wycieczka rowerowa klasy VI