Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni

Strona główna

„W was jest nadzieja, ponieważ wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do was należy”

Jan Paweł II 


 

 

 

PROCEDURY ZAPEWNIENIA BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni
w okresie od 1 września 2021r.
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19

 


 

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie uczniowie%20gotowi%20do%20chodzenia%20po%20linach

Wycieczka integracyjna klas IV i VI

20 września 2021

20 września poranek przywitał nas chłodem.  Nie zważając na to udaliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do parku linowego w Broku.  Na miejscu już czekało ognisko.  Wrzuciliśmy ziemniaczki do pieczenia, rozgrzeliśmy ręce i ruszyliśmy do zabawy.  Potem przyszedł czas na kiełbaski i pieczone jabłka. Na koniec zostało najlepsze - park linowy. Wielu z nas musiało przełamać swóje słabości i pokazać hart ducha, ale daliśmy radę.  Tak się zajęliśmy chodzeniem po linach, że tylko nielicznym udało się zjeść kartofelka. Pozostałe ziemniaczki zamieniły się w popiółUśmiech W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Trochę zimno, ale warto było.

Uczniowie

Czytaj więcej o: Wycieczka integracyjna klas IV i VI
Powiększ zdjęcie urna%20do%20głosowania

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

16 września 2021

Wybory do Samorządu Szkolnego odbyły się w środę 16 września. Uczniów uprawnionych do głosowania było 99 z klas IV-VIII, jednak swoje szkolne prawo wyborcze tego dnia spełniło 85 uczniów. W komisji wyborczej zasiadły: Marta Imbrzykowska z klasy VIII A i Dominika Fydrych z klasy VII. Nad prawidłowością głosowania czuwała p. Małgorzata Siwerska.

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Powiększ zdjęcie dekoracja%20Narodowego%20Czytania%20wykonana%20przez%20uczniów

"Moralność pani Dulskiej" - Narodowe Czytanie w szkole

13 września 2021

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Tytułowa bohaterka – Aniela Dulska, żona Felicjana, matka Zbyszka i dwóch dorastających dziewcząt Hesi i Meli, jest właścicielką kamienicy. Jej dominującymi cechami są: dwulicowość, zakłamanie, hipokryzja, głupota, chciwość, pazerność, egoizm i okrucieństwo wobec innych. Dla niej najważniejsze są pieniądze. Zawsze panuje nad sytuacją, wszystko kontroluje, wymaga od innych całkowitego posłuszeństwa i oddania. Dulska jest przykładem zakłamania i podwójnej moralności.

Czytaj więcej o: "Moralność pani Dulskiej" - Narodowe Czytanie w szkole
Powiększ zdjęcie Dekoracja%20w%20bazylice%20prostyńskiej

Wspomnienie kardynała Stefana Wyszyńskiego w bazylice prostyńskiej

12 września 2021

 

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia urodził się w pobliskiej Zuzeli, ale jak stwierdził: „... moja duchowość, związana ściśle z Trójcą Przenajświętszą ma swe korzenie w prostyńskim sanktuarium...”. W innym miejscu powiedział: „Chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni”.

Przed Cudowną Statuą Trójcy Przenajświętszej w roku 1899 rodzice kardynała zawarli związek małżeński. On sam bywał tu jako kapłan podczas odpustów i kilkakrotnie nieoficjalnie jako kardynał.

Czytaj więcej o: Wspomnienie kardynała Stefana Wyszyńskiego w bazylice prostyńskiej
Powiększ zdjęcie Na%20terenie%20byłego%20Karnego%20Obozu%20Pracy%20Treblinka%20I

Uroczystości w Treblince

4 września 2021

Uroczystości patriotyczno – religijne na terenie byłego Karnego Obozu Pracy Treblinka I od wielu lat odbywają się w pierwszą sobotę września. Ich organizatorem jest Muzeum Treblinka i Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni.

Czytaj więcej o: Uroczystości w Treblince