Innowacja czytelnicza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - STYCZEŃ

STYCZEŃ

31 stycznia 2023

Styczeń

W tym miesiącu ogłoszony został kolejny konkurs, w którym udział wzięły wszystkie dzieci uczęszczające do grupy Prymuski. Zadaniem było wykonanie zimowej zakładki do książki. Prace były bardzo staranne i przemyślane. Większość z nich była oryginalna, a materiały do ich wykonania były ciekawie dobrane.

Naszą grupę odwiedził też tata Nadii, który czytał dzieciom. Przedszkolaki otrzymały do domu tekst baśni pt. „Śpiąca Królewna” i wykonały do niej piękne ilustracje. Ostatnim zadaniem było stworzenie Grupowej Księgi Baśni.  Nasza książka wygląda imponująco i mamy nadzieję, że w przyszłości posłuży jako miła pamiątka z lat przedszkolnych Prymusków.

Przejdź do - GRUDZIEŃ

GRUDZIEŃ

2 stycznia 2023

 

W tym miesiącu miało miejsce wielkie wydarzenie Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków. 6 grudnia rodzice Prymusków wraz z dziećmi przedstawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Rodzice byli niesamowicie zaangażowani i swoim entuzjazmem zarazili dzieci, które pięknie zaśpiewały piosenki do przedstawienia. Współpraca była bardzo owocna- występ odbił się wielkim echem, a brawom nie było końca.

W grudniu ubieraliśmy choinkę. Nasze świąteczne drzewko przyozdobiły bajkowe bombki, które dzieci wraz  z rodzicami wykonały na konkurs pt. „Bajkowa Ozdoba Choinkowa”. Wszystkie prace były piękne, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzymał książkę z bajkami i pamiątkowy dyplom.

W przedszkolu gościliśmy mamę Adrianka, która przeczytała nam wybrane przez siebie bajki. Wykonaliśmy  ilustracje do bajki pt. „TRZY ŚWINKI”, które dołączymy do naszej Grupowej Księgi Bajek.

Przejdź do - LISTOPAD

LISTOPAD

7 grudnia 2022

W listopadzie dzieci przygotowywały się do wielkiego wydarzenia jakim będą Mikołajki. W tym dniu rodzice przedszkolaków zorganizują wspaniałe wydarzenie- Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków, podczas którego Prymuski wystąpią wspólnie ze swoimi rodzicami.

W drugiej połowie miesiąca został ogłoszony konkurs na „Bajkową ozdobę choinkową”. Dzieci wykonały w swoich domach wspólnie z rodzicami bombki, które ozdobią naszą grupową choinkę. Wszyscy bardzo zaangażowali się w staranne wykonanie prac. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w grudniu.

Naszą grupę odwiedził też pierwszy tatuś, który przeczytał dzieciom bajkę pt. „Trzy  świnki”.  Tata Michalinki gościł w przedszkolu 23 listopada.  Dzieci były bardzo zadowolone. Po wspólnym czytaniu nadszedł czas na kilka zabaw ruchowych w towarzystwie gościa.

Przejdź do - PAŹDZIERNIK

PAŹDZIERNIK

4 listopada 2022

W tym miesiącu wybraliśmy się do Domu Seniora w Prostyni. Początek października to czas, w którym przypada  święto osób starszych. Dzieci zaśpiewały piosenkę, która stała się hymnem naszej innowacyjnej przygody z bajkami „Są bajki i baśnie cudowny świat” i wyrecytowały wierszyk. Prymuski przekazały seniorom w prezencie książki zebrane podczas wrześniowej zbiórki. Starsi przyjaciele przedszkolaków bardzo ucieszyli się z wizyty oraz upominku. Na pożegnanie my również otrzymaliśmy w prezencie książeczki dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki odwiedziły też Filię Biblioteki Publicznej w Prostyni. Pani Izabela z wielkim zapałem opowiedziała o swojej pracy i przedstawiła zasady korzystania z biblioteki. Przedszkolaki miały okazję do obejrzenia pomieszczenia biblioteki i poznania jej zakamarków.

W październiku do przedszkola przybyła mama Damianka, która przeczytała dzieciom kilka wierszy Brzechwy i Tuwima.  28 października Prymuski gościły mamę Hani i jej młodszego brata. Mama przeczytała baśń pt. „Żabi Król”.

Dzieci otrzymały do domu tekst baśni pt. „Czerwony Kapturek” i wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne ilustracje do naszej Grupowej Księgi Baśni.

Przejdź do - WRZESIEŃ

WRZESIEŃ

2 października 2022

Nasze Prymuski niebawem zaczną swoją własną przygodę z czytaniem. Przed nimi wspaniałe chwile spędzone z cudownymi, fantastycznymi bohaterami świata książek. Teraz jest ten czas, kiedy to rodzice mogą dać dzieciom właściwy przykład i podjąć się wyzwania wspólnego czytania. 16 września mama Filipa odwiedziła nasze przedszkole i przeczytała mało znaną, przepiękną baśń braci Grimm pt. "Titelitury".  30 września Prymusy gościły mamę Marcelinki, która przeczytała baśń pt. "Śpiąca Królewna". 

W ramach prowadzonych działań każde dziecko otrzymało tekst baśni pt. "Kot w butach" do domu. Zadaniem dzieci było wysłychanie tekstu czytanego przez rodziców i wykonanie ilustracji do baśni. Powstały naprawdę imponujące prace, które niebawem ozdobią naszą grupową Księgę Baśni. Rodzice  zaangażowali się także w zbiórkę książek. Dzieci przynosiły do przedszkola książki o różnej tematyce przekazane przez rodziców.