Diecezjalny Dzień Młodzieży w Drohiczynie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 września 2023

W czwartek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Drohiczynie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodzieży. Hasło tegorocznego spotkania to: „Zło dobrem zwyciężaj”. Szkołę Podstawową w Prostyni reprezentowało 30 młodych ludzi wraz z nauczycielami.

Uroczystość rozpoczęła się na placu przy katedrze. Najpierw była zabawa integracyjna prowadzona przez ks. Łukasza Redosza i ks. Piotra Jarosiewicza – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Następnie na scenę wszedł p. Piotr Bylina, znany jako Edzio RAP. Swój występ rozpoczął od świadectwa swojego życia i doświadczeniu bliskości Boga. Potem nawiązał energetyczny kontakt z młodzieżą i na podstawie kilku podsuniętych przez publikę słów, szybko układał teksty piosenek i je rapował ku uciesze zebranych. Po występie, wszyscy uczestnicy chcieli zrobić sobie zdjęcie z raperem i zdobyć autograf. Centralnym punktem Dnia Młodzieży była Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Liturgia sprawowana była na placu przy katedrze, na podwyższeniu, które przypomina ołtarz papieski z wizyty Jana Pawła II w 1999 roku w Drohiczynie. Tam też znajdowały się relikwie bł. Carlo Acutisa. W homilii ks. bp zwracał uwagę młodych na krzyż, który jest symbolem zbawienia. Zaznaczył, jak ważna w życiu jest bliska relacja z Bogiem. Przypomniał także postawę rodziny Ulmów, którzy wierni słowom Chrystusa, oddali życie w imię miłości Boga i bliźniego. Po Mszy odbył się koncert zespołu „Małe TGD”, wykonującego muzykę religijną. Zakończeniem spotkania był posiłek przygotowany przez KSM w ogrodach seminaryjnych.
Diecezjalny Dzień Młodzieży był pięknym świadectwem wspólnoty, był także okazją do spotkania znajomych z innych szkół i kapłanów, którzy nie tak dawno prowadzili z nami lekcje religii.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie uczniowie z Prostyni na placu przy katedrze w Drohiczynie

  uczniowie z Prostyni na placu przy katedrze w Drohiczynie

 • Powiększ zdjęcie Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka w Drohiczynie

  Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka w Drohiczynie

 • Powiększ zdjęcie grupa młodzieży z Prostyni wraz z nauczycielami na tle ołtarza papieskiego

  grupa młodzieży z Prostyni wraz z nauczycielami na tle ołtarza papieskiego